Masaüstü klasörünün yolunu değiştirmek

Bilgisayarımızdaki önemli dosyaları genelde ayrı bir diskte ya da ayrı bir partitionda tutarız. Fakat işletim sistemimizde bir aksilik olduğunda ya da direkt bilgisayarımızı formatlamak zorunda kaldığımızda masaüstündeki dosyalarımız uçacak. Ben de başıma böyle bir olay gelmeden bu konuyu bir araştırmak istedim.

Akıllı Çay Bardağı

Bu bardak çok akilli. Aklinizdan herhangi bir nesne tutun. Ve sadece bardagin sordugu sorulara cevap verin. Sorular bittiginde bardagin verdigi cevabi görünce sok olacaksiniz. Çok gicik bir sey :)

TTNET Genç Yeteneklerin Yanında!

TTNET’in “Yetenege Destek, Yaratici Ekonomiye Destek Projesi”yle, gençlerimiz yeni kariyer firsatlarini kesfediyor. Bilisim sektörüyle tanisan gençler, aldiklari egitimlerle is hayatina hazirlaniyor. TTNET, Türk ekonomisine destek oluyor. Siz de bu ücretsiz egitimler hakkinda bilgi almak için hemen tiklayin.

Sony Handycam'le Her Yüzey Bir Sinema Perdesine Dönüşüyor!

Projeksiyon özelligi sayesinde Sony Handycam, klasik kameralarin isleyisine yepyeni bir bakis açisi getiriyor. Yasadiginiz anlari, istediginiz yerde tekrar tekrar izleyebileceginiz ölümsüz anilara dönüstürüyor!

Ece Sükan Benim Bloguma Yakışan VAIO'yu Seçti... Sıra Sende!

Ünlü moda ikonu Ece Sükan, Sony VAIO için ilginç bir ise imza atti. Bloglarin renkli dünyasi ile Sony VAIO'nun renkli dünyasini birlestiren Ece Sükan, bir çok blog gibi benim blogumu da inceledi ve yakisacak olan rengi belirledi

Rumeli Hisarı'nda Büyüleyen Fantastik Gösteri!

Daha önce Galata Kulesi'nde yaptigi project mapping ile dikkatleri üzerine çeken 8x4, yeni ürünleri olan Beauty ve Beast için bu sefer de Rumeli Hisari'nda görkemli bir project mapping uygulamasi yapmis. Fantastik gösteriye, hepimizin yakindan bildigi Güzel ve Çirkin masali ilham vermis. Birbirine kavusamayan iki asigin kötü niyetli ejderhaya karsi olan savasi konu edilmis. Ejderha masalin sonunda 8x4'ün yeni kokularina yenik düsüyor ve asiklar kavusuyor.

Son Derece Cazip Mac Kampanyasında Son Hafta...

Eger bir Mac satin alma hedefiniz varsa simdi tam zamani… Su günlerde yetkili Apple magazalarinin yapmis oldugu önemli bir kampanya var. Bu kampanya, aslinda magaza magaza dolasmayi sevmeyen beni bile harekete geçirdi.

1.000.000 "İyi" İnternet Kullanıcısı Aranıyor!

Son günlerde Istanbul, Ankara ve Izmir'de billboardlarda sikça görmeye basladigimiz bir slogan var: "1.000.000 "iyi" internet kullanicisi araniyor!" Altina da söyle bir not düsülmüs: "Adaylarin ekranlarindan 1 satir verecek kadar "iyi" olmalari yeterlidir."

iis 7 üzerinde uygulamaların 32 bit çalıştırılması - Win7 asp sorununun çözümü

iis7 üzerinde odbc vs gibi uygulamalar default olarak 64 bit çalismaktadir. Bu problemin çözümü için makaleyi inceleyebilirsiniz.

Yeniçarşım.com ile Evden Çıkmadan Çarşıya Çıkıyoruz!

Ekim ayindan bu yana yayinda olan Yeniçarsim.com, aliskin oldugumuz e-ticaret sitelerinden oldukça farkli. Site simdiden slogani olan “Evden çikmadan çarsiya çik” mottosunu fazlasiyla yerine getiriyor. Çünkü simdiden Yeniçarsim.com’da yüzlerce magaza var ve siz dilediginiz ürünü bu magazalar arasindan seçerek satin alabiliyorsunuz.

;