The entity cannot be constructed in a LINQ to Entities query hatası

Linq sorgularımızı yazarken sık sık karşılaştığımız The entity cannot be constructed in a LINQ to Entities query hatasının çözümünü içerik detayında bulabilirsiniz.

Assembly binding logging is turned OFF hatasının çözümü

IIS' te proje yayınladığımızda sıklıkla karşılaştığımız Assembly binding logging is turned OFF hatasının çözümüne bu ufak ipucundan erişebilirsiniz.

Attempted to access an unloaded AppDomain hatası

Visual studio ile proje geliştirirken, projeyi build ettiğimizde ortaya çıkan Attempted to access an unloaded AppDomain hatasının çözümüne bakalım.

C# ile Oracle veritabanına insert update işlemleri

C# ile Oracle veritabanında işlem yapmanın aslında pek bir zorluğu yok. Ama System.Data.OracleClient dll' i artık kullanılmıyor. Bu yüzden oracle veritabanı ile ilgili işlemlerimizi yapmadan önce bazı ince ayarlar yapmamız gerekiyor. Gelin birlikte inceleyelim.

Extension Metod nedir? Nasıl Yazılır? Nasıl Kullanılır?

Extension metodlar herhangi bir yeni nesne oluşturmadan, üzerinde işlem yaptığınız nesne üzerinden çağrılabilen "genişletilmiş" manasına gelen çok pratik metodlardır.

Entity Framework ile yeni eklenen bir kaydın Id' sini almak

Veritabanında identity insert ile tablomuza bir kayıt attığımızda veya her insert işlemi girişiminde bulunduğumuzda SQL bizim için bir Id oluşturur. Bu ufak makalede de bu oluşan yeni Id' yi nasıl alabileceğimizi anlatmaya çalıştım.

Visual Studio Settings Problemi - Klasör Sorunu

Visual Studio 2013' te nedenini bilmedigim bir ayar yüzünden hangi projeyi çalistirsam solutionun yanina üç tane klasör olusturuyordu. Bu can sikici problemden nasil kurtuldugumu anlattim, umarim size de çare olur.

FileSystemWatcher ile klasör, dosya ve disk işlemlerini takip etmek

Bu makalemizde Windows projelerimizde, bir sürücü veya klasörde olan biten islemleri takip etmek, izlemek için ihtiyacimiz olan FileSystemWatcher kontrolü hakkinda bilgi bulabilirsiniz.FileSystemWatcher kontrolü, parametre olarak verdigimiz bir diski, klasörü veya dosyayi takip etmemizi saglar.

C# veya ASP.Net ile IP adresi bulmak

Bu makalemizde birçok sitede uzun uzun yazilmis olan, ancak bu kadar uzun uzun yazilmayacak kadar kisa olan bir koddan bahsedecegim. Bir sitemiz var ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin C# ile IP adresini almak istiyorsaniz bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

Girilen sayıların ortalamasını bulan program

Merhaba; bu ufak makalede eren isimli bir arkadasimizin istegi üzerine bize kaç sayi girecegimiz soran ve girdigimiz bu sayilarin ortalamasini hesaplayan ufak bir program, console uygulamasi yapiyoruz :)

;