Kimdir?

  • 16 Ekim 1987
  • Tokat
  • Istanbul / Fatih

Hoş geldiniz...

Hakkımda sayfası siteyi tasarlarken en sona bıraktığım sayfa oldu. Herşey tamam da iş kendini anlatmaya gelince zorlanıyor insan. Nereden başlasam nerde bitirsem, bunu yazsam mı, şunu yazmasam mı gibi... Ama sonu ne olursa olsun bu hakkımda sayfasını yapmalıydım. Beceremesem de kendimden biraz birşeyler anlatmalıyım. Bu siteyi ziyaret eden arkadaş "acaba kim bu adam" diye bir soru sorduğunda cevabını bulsun en azından.

Velhasılkelam!

Bu arkadaş 1987 yılının sonbaharında, bir Ekim ayının onaltısında İstanbul' un Fatih ilçesinde, ailesinin dördüncü ferdi olarak dünyaya geldi.Fakat anne ve baba tarafı Tokatlı olduğundan ve kimliğinde de Tokat-Merkez yazdığından Tokatlı da diyebiliriz. İlk okulu Cemal Reşit Rey İlköğretim Okulu'nda okudu, güzel bir dereceyle bitirdi. Sonra babasının iyi yerlerde okumasını istemesiyle, ilçe ilçe gezerek birbirinden farklı sınavlara girdi.Yok devlet bursluluk sınavı, yok Fen liseleri sınavı gibi gibi. Tabi o zamanlar arkadaşa hayat toz pembe geldiği için önemsemezdi sınav falan. Onun derdi öğretmen olmaktı.

Neyse...

En nihayetinde yine bulunduğu kesimde Çetinkaya Endüstri Meslek Lisesi' ne binbir heyecanla kaydını yaptırdı. Burada ilk senesini tamamladıktan sonra; öğretmenleri onun daha iyi bir okulda okuması gerektiğini söyleyerek başka bir okulda devam etmesini istedi. Sonra bu desteği de arkasına alıp Şişli Endüstri Meslek Lisesine geçiş yaptı. Burada da geri kalan iki yılını tamamlayıp, okul birincisi olarak lise eğitimine son verdi. Fakat hangi akla hizmettir bilinmez o sene ne Öss' ye (lanet olasıca sınavlar) hazırlandı, ne de sınava girdi. O seneyi bu şekilde heba eden arkadaş, bir sonraki sene sınava girdi, iyi bir puan almasına rağmen kendi bölümü dışında pek tercih yapamadığından o sene de açıkta kaldı. Üniversite tarafında pek şanslı olmayan bu arkadaş içine girdiği bunalımdan kurtulmak için 2006 yılında ekin ekinde tercihlerin yapıldığı son gece kaydını yaptırdı. Ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Elbistan M.Y.O' ikinci öğretimde okumak için hak kazandı. Neyse iyi kötü derken burada da bölüm üçüncüsü olup üniversite hayatına son verdi. Bir kargo firmasında bilgisayar operatörü olarak işe başladı. Bu arada DGS' ye (lanet olasıca sınavlar) hazırlandı.Ama burda da umduğunu bulamadı.Sonra da AÖF İşletme bölümüne kayıt yaptırdı.En nihayetinde bir yazılım firmasında işe başladı.Bununla birlikte Netron Bilişim akademisinde yazılım kursu aldı.Ve burada edindiği bilgi birikimi ile iş hayatında yer edinmeye çalışıyor.

Müzik ruhun gıdasıdır sözüne istinaden müzik dinlemeyi çok sever. Hangi müzik olursa olsun, kulağa hoş geleni dinler. Futbol hastasıdır.Futbol Oynamayı, izlemeyi çok sever.Hayatında büyük bir yeri olan Galatasaray takımına gönülden bağlıdır.Onunla sevinip, onunla üzülür, yeri geldiğinde kahreder, yeri geldiğinde sineye çeker.Fifa' da rakip tanımaz :D

Bu siteyi ise, bildiklerini paylaşmak, bazen içinden gelenleri yazmak, bazen de unuttuğu bir konuyu buradan bulmak için tasarladı. Yeri gelir merak edip, araştırdığı bir yazıyı yayınlar, yeri gelir hoşuna giden bir yazıyı yayınlar, yeri gelir Galatasaray' ın aldığı bir galibiyet sonucu yaşadığı sevinci dile getirir veya insanlara faydalı olacağını düşündüğü bir yazıyı yayınlar.Yani tamamen kişisel amaçlarla oluşturulmuş bir site.Bu arkadaşla iletişime geçmek için sitedeki iletişim sayfasından mail, istek, eleştri ne isterseniz yazabilirsiniz... Tabi ahlak kuralları çerçevesinde :D

Umarım faydalı olur...

İş

Hyundai Assan Otomotiv ve San. A.Ş.

Senior Software Developer

2015 -

Türkmedya Yayın Grubu

Senior Software Developer

2014 - 2015

Cuno Grup

Software Developer

2014-2013

BT Yazılım

Software Developer

2008-2013

Netron Bilişim Akademisi

Student

2010

Sürat Kargo Lojistik

Bilgi İşlem

2008-2009

CF Yazılım

Stajyer

2007-2008

UBM

Stajyer

2005-2007

Eğitim

Anadolu Üniversitesi

İşletme

2009-2012

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Bilgisayar Programlama

2006-2008

Şişli Endüstri Meslek Lisesi

Bilgisayar Yazılım

2005

Cemal Reşit Rey İ.Ö.O

İlkokul

-

;